آشنایی با فناوری صفحات لمسی 0

آشنایی با فناوری صفحات لمسی

باگذشت زمان گوشی ها با صفحات لمسی جایگاه بیشتری در زندگی ما پیدا می کنند. این موضوع در واقع به این حقیقت اشاره دارد صفحات لمسی و کنترل بوسیله تماس (Touch) سریعتر و آسانتر است چنانکه شما می توانید تنها با یک بار لمس صفحه برنامه مد نظر را اجرا کرده و نیازی به فشردن چندین باره دکمه ها (مانند D pad) نخواهید داشت.
تکنولوژی های متفاوتی در این زمینه وجود دارند که هر کدام مزایا و معایب خاص خود را دارند.
مقاله حاضر به تمامی تکنولوژی های بکار رفته در صنعت گوشی های موبایل می پردازد. خواهیم دید که آنها به چه چیزهایی حساس هستند و معایب و مزایاهر کدام چیست. در ابتدا به تاریخچه ای مختصر در مورد تکنولوژی های بکار رفته در صفحه های لمسی توجه کنید.

آشنایی با رزولوشن‌های صفحه نمایش تلفن همراه 0

آشنایی با رزولوشن‌های صفحه نمایش تلفن همراه

resolution

همیشه وقتی صحبت از کیفیت تصویر یک صفحه نمایش می شود، پای اصطلاح رزولوشن (Resolution) هم در میان است. ولی واقعا این اصطلاح چه معنایی دارد. و اصلا اهمیت آن در چیست؟ چرا تولید کنندگان صفحه نمایش تلفن همراه این قدر روی آن مانور میدهند و سعی میکنند مانیتورهایی با رزولوشن بالاتر تولید کنند؟

انواع صفحه نمایش تلفن همراه 0

انواع صفحه نمایش تلفن همراه

Types of display

برای خریداران غیرحرفه ای حوزه تلفن همراه یکی از علامت سوال هایی که در هنگام خرید بالای سرشان می چرخد زمانی است که فروشنده در مورد نوع صفحه نمایش صحبت می کند. TFT LCD، AMOLED،Super AMOLED، Super AMOLED Plus، Retina display،Mobile BRAVIA Engine و اصطلاحات برگرفته از مشتقات آنها همه و همه واژه هایی است که شاید نه تنها برای کاربران آماتور بلکه حتی برای خیلی از حرفه ای ها هم ناآشنا باشد.