هکرهای روس می‌برند یا اپل؟ 0

هکرهای روس می‌برند یا اپل؟

گفته می‌شود دولت ترکیه برای بازکردن قفل ضارب سفیر روسیه، حسابی به دردسر افتاده است! در ادامه همین مطلب همراه اورژانس کامپیوتر باشید ...

دنیای هک و آشنایی با بزرگترین هکرها 0

دنیای هک و آشنایی با بزرگترین هکرها

kacker

وضعیت علمی که جهان هم اکنون در زمینه ی آی تی و فناوری دارد ، با سال های قبل از ۲۰۱۲ اصلا قابل مقایسه نیست ، میخواهم این را بگویم که همه ی این افزایش تکنولوژی و علم های امروزی ، به مدد همین هکرها و همین حفره نگری هاست ، به طور مثال ، وقتی فرد هکری به سایت شما نفوذ نکند و آن را تخریب نکند که شما نمیتوانید به این راحتی متوجه وجود حفره و باگ در سایتتتان شوید!زمانی شما اقدام به ارتقای امنیت سایتتون میکنید ، که ببینید نفوذ و یا تخریبی در آن شکل گرفته!این مثال رو میتونین در حوزه های نظامی و سیستم ضدهوایی و… تعمیمش بدهید.
شایان ذکرست که اکنون افراد مختلفی در قالب هکرهای «کلاه‌سیاه» و «کلاه‌سفید» به فعالیت در فضای مجازی مشغول هستند و کار به جایی رسیده که حتی دولت‌های برخی کشورها هم وارد این حوزه شده‌اند. با این وجود، همچنان برخی افراد به عنوان غول‌های هک یا سردم‌داران این بخش شناخته می‌شوند.

وب‌کم مک‌بوک، ابزاری برای جاسوسی 0

وب‌کم مک‌بوک، ابزاری برای جاسوسی

​یک محقق علوم کامپیوتر توانسته است تراشه میکروکنترلر دوربین‌های iSight را طوری برنامه‌ریزی مجدد نماید که چراغ مزبور روشن نشود.
 

پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا: تصور کنید که در حال گذران زندگی عادی خود هستید و ناگهان یک روز، تصاویری از داخل منزل خود دریافت کنید! اما چگونه این اتفاق ممکن است؟
قطعاً راهی برای هکرها وجود دارد که از طریق وب‌کم‌های iSight در مک‌بوک‌های قدیمی‌تر اپل، به جاسوسی در مورد افراد بپردازند. معمولاً به این صورت است که زمانی که دوربین روشن می‌شود، چراغ کوچکی نیز روشن می‌گردد. اما اخیراً کشف شده است که این چراغ می‌تواند غیرفعال گردد، بدین ترتیب قربانی از همه جا بی‌خبر متوجه نمی‌شود که دوربین وی روشن شده و توسط سایرین مشاهده می‌شود.
اخیراً واشنگتن‌پست مقاله‌ای منتشر کرده است که در آن توضیح داده است چگونه افراد می‌توانند از طریق مک‌بوک‌ها و iMac های مربوط به پیش از سال 2008، هدف جاسوسی قرار گیرند. یک محقق علوم کامپیوتر به نام استفان چکووی با استفاده از ابزار مدیریت از راه دور یا RAT، توانسته است تراشه میکروکنترلر دوربین‌های iSight را طوری برنامه‌ریزی مجدد نماید که چراغ مزبور روشن نشود.
اگرچه ممکن است انجام این ترفند در کامپیوترهای جدیدتر اپل یا لپ‌تاپ‌های سایر تولیدکنندگان نیز ممکن باشد، اما هنوز چنین چیزی به اثبات نرسیده است.
این نخستین بار نیست که جاسوسی از راه دور و از طریق وب‌کم اتفاق می‌افتد، اما نخستین بار است که این اتفاق بدون روشن شدن چراغ وب‌کم رخ می‌دهد.

10 نوع کلاهبرداری اینترنتی نزدیک کریسمس را بشناسید 0

10 نوع کلاهبرداری اینترنتی نزدیک کریسمس را بشناسید

در میان هیاهو و شلوغی سال جدید میلادی، هکرها می‌توانند راحت‌تر از زمان‌های عادی، کلاه سر شما بگذارند و به روش‌های مختلف، غافلگیرتان کنند!

دپارتمان امور صنفی و مصرف کنندگان در ورجن آیلند (DLCA) نزدیک کریسمس توصیه‌ای به کاربران آنلاین هنگام خریدهای اینترنتی و جلوگیری از کلاهبرداری کرده است.

بر این اساس لیستی با ۱۰ نوع کلاهبرداری اینترنتی و سایبری تعریف شده که ممکن است کاربران با آن درگیر شوند.

هک شدن سرور های Adobe 0

هک شدن سرور های Adobe

 

شرکت Adobe اعلام کرده است که اطلاعات بیش از 2.9 میلیون کاربر آن ها توسط هکر ها به سرقت رفته است. 

مایکروسافت بزرگ‌ترین شبکه رایانه‌های آلوده جهان را از کار انداخت 0

مایکروسافت بزرگ‌ترین شبکه رایانه‌های آلوده جهان را از کار انداخت

شرکت مایکروسافت با انتشار گزارشی اعلام کرد که از زمان آغاز طرح ویژه خود در ۳ سال قبل برای جلوگیری از جرایم آنلاین، موفق شده است بزرگ‌ترین شبکه رایانه‌های شخصی در معرض خطر را نجات دهد و جلوی هرگونه حمله به این شبکه گسترده که شامل ۲ میلیون دستگاه رایانه در سراسر جهان می‌شود را بگیرد.


به گزارش ایتنا از همکاران سیستم و به نقل از وب‌سایت moneycontrol، این شرکت نرم‌افزاری بزرگ با ترتیب یک پرونده قضایی در تگزاس موفق شد موافقت قاضی را بگیرد تا بر اساس آن شرکت‌های اصلی ارایه دهنده خدمات آنلاین تمام ترافیک ۱۸ آدرس اینترنتی که به صورت مستقیم برای کلاهبرداری روی رایانه‌های آلوده استفاده می‌شدند را مسدود کنند.