تفاوت بین پروتکل POP3 و IMAP 0

تفاوت بین پروتکل POP3 و IMAP

تفاوت بین پروتکل POP3 و IMAP

حتی اگر شما از کاربران حرفه ای کامپیوتر نباشید مطمئنا حداقل یکبار نام POP3 یا IMAP را شنیده اید. از پروتکل های POP3 و IMAP برای اتصال ایمیل سرورها به ایمیل کلاینت ها استفاده می شود. یا به عبارتی دیگر، این دو متد مختلف به شما اجازه می دهند تا ایمیل های خود را بر روی کامپیوتر، موبایل یا تبلت دانلود کنید. هر دوی این پروتکل ها قابل اطمینان هستند و هر دو اجازه دسترسی به ایمیل را به شما می دهند. اما این دو پروتکل تفاوت کوچکی نیز با یکدیگر دارند که در این مقاله سعی کرده ایم به آن اشاره کنیم.

آموزش راه اندازی Network Access Protection - قسمت دوم 0

آموزش راه اندازی Network Access Protection - قسمت دوم

در این مقاله و در ادامه مقاله قبلی در خصوص آماده سازی زیرساختارهای شبکه برای پیاده سازی سرویس Network Access Protection توضیح خواهیم داد . در مقاله قبلی در خصوص اینکه سرویس Network Access Protection چیست و همچنین دلایل اهمیت وجود چنین سرویسی صحبت کردیم .در این مقاله زیر ساختارهای شبکه ای که این سرویس برای فعالیت نیاز دارد را در قالب یک سناریو محیط واقعی با هم انجام خواهیم داد. 

آموزش راه اندازی Network Access Protection - قسمت اول 0

آموزش راه اندازی Network Access Protection - قسمت اول

در این سری از مقاله ها ابتدا به بررسی این می پردازین که سرویس Network Access Protection چیست و سپس بصورت قدم به قدم نحوه پیاده سازی آن را شرح خواهیم داد . Network Access Protection سرویسی بود که با معرفی ویندوز سرور 2008 یا بهتر بگوییم ویندوز Longhorn به بازار معرفی شد . اما در آن زمان صرفا به عنوان یک سرویس معرفی شد و چندان کاربردی نداشت ، ضمن اینکه به عنوان نسخه آزمایشی ارائه شده بود . اما با گذشت زمان و ارائه ویندوز سرور 2008 و 2008 R2 این سرویس وارد محیط عملیاتی شد و بر همین اساس من نیز تصمیم گرفتم یک سری مقاله در خصوص شیوه پیاده سازی این سرویس برای شما دوستان آماده کنم . اکثر مواردی را که در این سری مقالات می خوانید بروز هستند اما ممکن است بر حسب تغییرات زیادی که مایکروسافت در محصولاتش می دهد کمی تغییر کرده باشد اما مطمئن باشید تغییرات محسوس نیستند . هدف من از نگارش این سری مقاله آموزش این سرویس زیبا و امنیتی بسیار خوب به دوستانی است که تاکنون به قابلیت های ویندوز سرور 2008 شک داشتند ، پیاده سازی این سرویس به نظر کمی دشوار می آید اما با ما باشید تا انتهای سری مقالات تا این مسئله برایتان آسان شود . این مقالات بصورت قدم به قدم می باشد و امیدوارم عمری باقی باشد تا ادامه مقالات را به ترتیب در وب سایت انجمن حرفه ای های فناوری اطلاعات ایران قرار بدهم . به سراغ اصل موضوع می رویم.