ایرانی شناسی با گوگل 0

ایرانی شناسی با گوگل

امروزه تقریبا همه جای کشورمان مردم به اینترنت دسترسی دارند

و کمتر کسی است که مرورگر خود را باز کند ولی از موتور جستجوی گوگل استفاده نکند

گوگل برای تحلیل گر ها ابزاری به نام Google Trends رو معرفی کرده که میتونید با استفاده ازش جستجو ها رو بر اساس شهر و تاریخ مشاهده کنید.

آدرس http://www.google.com/trends/explore  به شما کمک میکنه تعداد جستجو های یک کلمه رو روی نقشه مشاهده کنید

 

کافیه طبق تصویر از قسمت World Wide ایران رو انتخاب کنید و در قسمت Add Terms کلمه مورد نظر رو جستجو کنید.

در صورت تمایل میتونید بازه زمانی جستجو رو از قسمتی که با شماره 3 علامت زدیم تعیین کنید

 

در زیر نتیجه تحلیل کلمه "ابولا" رو میبینید که شایعه ورود فرد مبتلا به ابولا در استان فارس چطور مردم رو نگران کرده.

 

استفاده آفلاین و بدون اینترنت از نقشه گوگل 0

استفاده آفلاین و بدون اینترنت از نقشه گوگل

Map offline

امروزه بیشترین کاری که با یک گوشی هوشمند انجام می شود مسیریابی از طریق نقشه های گوگل می باشد. اما چیزی که مهم می باشد اینترنت در همه جا آنتن نمیدهد برای این راه حل می توانید از نقشه های آفلاین آنها استفاده کنید.

حذف خودکار هرزنامه ها در جیمیل 0

حذف خودکار هرزنامه ها در جیمیل

حذف خودکار هرزنامه ها در Gmail

تقریبا همه ما روزانه تعدادی هرزنامه یا همان ایمیل های اسپم را دریافت می کنیم. بیشتر این اسپم ها شامل ویروس ها و اسکریپت های خطرناکی هستند که باعث آسیب رسانی به سیستم ما خواهند شد. علاوه بر این، افزایش تعداد این هرزنامه ها مقداری از فضای Gmail را هدر می دهند. معمولا هرزنامه ها به پوشه Spam انتقال داده می شوند و اکثر کاربران از طریق این پوشه اقدام به حذف ایمیل های اسپم می کنند. اما شما می توانید با یک ترفند ساده تمام هرزنامه های موجود در پوشه Spam را به صورت خودکار حذف کنید.

روش‌های جستجو در گوگل 0

روش‌های جستجو در گوگل

عصر انفجار اطلاعات است و حجم اطلاعاتی که هر روز تولید می‌شود شاید چند برابر کل اطلاعاتی باشد که بشر در تمام دوران قبل از صنعتی شدن تولید کرده است. در این میان، این که چطور بتوانیم در میان انبوهی از اطلاعات، در کمترین زمان ممکن به آنچه مورد نظرمان است دست پیدا کنیم، اهمیت فراوانی دارد.

چگونه بر اساس عکس در گوگل جست و جو کنیم ؟ 1

چگونه بر اساس عکس در گوگل جست و جو کنیم ؟

گوگل امکانی را فراهم آورده است که کاربر بتواند جستجوی خود را براساس عکس انجام دهد. از این طریق، کاربر می تواند تمام انواع اطلاعات مربوط به یک عکس در فضای وب را در صفحه نمایش نتایج جستجو ببیند. کافی است عکسی را مشخص کنید و به گوگل بدهید؛ این موتور جستجو دیگر عکس های شبیه به آن، عکس های مرتبط با آن و نتایج جستجوی متنی مربوط به آن را در اختیار قرار می دهد.

تقویم گوگل را فارسی کنید 0

تقویم گوگل را فارسی کنید

اضافه شدن تقویم هجری شمسی شاید برای گوگل چندان کار دشواری نباشد، اما انجام این کار بسیاری از کاربران ایرانی و دیگر کاربرانی را که به تقویم هجری شمسی نیاز داشتند، خوشحال کرد و مطمئنا موجب می‌شود کاربران این سرویس محبوب گوگل بیش از پیش افزایش یابند.